Műanyag ablak beépítése házilag?

Számtalanszor előkerülő kérdés, hogy a műanyag ablakok beépítése megoldható-e barkácsmódszerekkel, szakértő segítség nélkül? Természetesen igen, Az persze korántsem mindegy, hogy hogyan fog hozzá a feladathoz, így igyekszünk az alábbiakban némi útmutatóval hozzájárulni a sikeres ablakozáshoz.

A precíz felmérés a pontos kivitelezés alapja!

Mielőtt megrendelné hőn áhított nyílászáróját feltétlenül vegye le a méreteket. A külső, és a belső méretezés egyaránt fontos, hiszen jelentős különbségeket tapasztalhat, amik a későbbiekben bontással, és komoly anyagi rááldozást jelentő visszaállítással járhatnak.

A külső homlokzat kitűnő alapot nyújthat a viszonyításhoz, mivel így csak a belső falszakasz szorul majd renoválásra (a festésen kívül), míg ellenkező esetben súlyos tízezreket (ha nem százezreket) áldozhatna a homlokzat helyreállítására.

Az egyedi gyártás mindig felárral jár, ezért csak tényleg indokolt esetben érdemes egyéni méretekkel operálnia.

Ezen a ponton kell azt is eldöntenie, hogy szeretne-e redőnyt, vagy szúnyoghálót, hiszen mindezek markánsan befolyásolhatják a beépíteni kívánt nyílás méretét.

Készüljön fel alaposan a bontási munkákra!

Ami kikerülhetetlen arra jobb felkészülni, ez nincsen másképp a bontással sem. Az áthidalók meglétének hiánya életveszélyes, hiszen megfelelő alátámasztás nélkül saját testi épségét kockáztathatja. Itt nincs helye a házi megoldásoknak! Abban az esetben, ha elbizonytalanodott, akkor hívjon szakembert, aki fel tudja mérni a helyzetet, és ha áthidalókra van szükség, akkor meg tudja oldani azok beépítését. Egy kőműves, vagy statikus örömmel átvállalja ennek a felelősségét.

Nincs más hátra, csak előre!

A műanyag ablak beépítése rombolással kezdődik. A tokokat ki kell szednie, ami nem kis felfordulással jár, de kellő finomsággal a vakolat azért megmenthető.

Jöhetnek a beépítési feladatok?

A célegyeneshez érve következik csak a munka java. A műanyag ablakszárnyak leszedése után jön a tokrögzítő csavarok befúrása, amihez az egész tokot át kell fúrnia. Oldalanként több rögzítési pont is javasolható a stabil tartás érdekében.

A tokbeállításnál a síkok ellenőrzése (vízszintesen, függőlegesen) elmaradhatatlan feladat. A faékes stabilizálást követően ismét fúrás következik. Végül a csavaros rögzítés után az ékek is kikerülhetnek, és jöhet a purhabos feltöltés.