Műanyag ablakcsere, és amit tudni érdemes róla

 

Ha az ingatlan hőszigetelés kerül szóba, akkor sokan elsőként a nyílászárókra és azok cseréjére gondolunk. A műanyag ablakcsere nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy télen melegebb, nyáron pedig hűvösebb legyen otthonunkban. A költségektől tartva legtöbben addig húzzuk a cserét, amíg csak lehet, pedig érdemes mihamarabb elintézni, hiszen ezzel hosszú távon az energiatakarékosság érdekében is sokat tehetünk. Ma már egészen természetes hatást keltő műanyag ablakok is megtalálhatóak a kínálatban, így a fa szerelmesei is találhatnak kedvükre való nyílászárókat.

Mire jó a hőkamerás vizsgálat?

Nem csak energetikai vizsgálat során érdemes élni a hőkamera nyújtotta lehetőségekkel, hanem akkor is, ha a beépített ablakok hőszigetelő képességéről szeretnénk meggyőződni. Mindegy, hogy a klasszikus gerébtokos kétszárnyú ablakokról van szó, vagy a kapcsolt változatról, a tapasztalatok szerint a legtöbb régi típusú ablak cserére szorul. Ha nem vagyunk biztosan abban, hogy szükséges-e a műanyag ablakcsere, akkor hasznos segítséget nyújthat a korszerű vizsgálati módszer.

Megtakaríthatok energiát a műanyag ablakcsere után?

A műanyag ablakcsere egyik nagy előnye, hogy utána kevesebb fűtéssel is elérhető a kellemes belső mikroklíma, így az energia megtakarítása garantált. Nem csak a hőérzet lesz kellemesebb évszaktól függetlenül, de eltűnik a kellemetlen huzat-jelenség is. Ma már sokféle hőszigetelt üveg közül választhatunk, melyeknek köszönhetően a korábban észlelhető hideg üvegfelületeknek is búcsút mondhatunk.

Elkerülhető a penészesedés?

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a jobb hőszigetelés megvalósításával egyidejűleg fokozottabban kell figyelni az ingatlan levegőjének cseréjére. A bent lecsapódó pára egyébként penészesedéshez vezethet, mely akár allergiát is kiválthat. Jó hír viszont, hogy a naponta többszöri, kereszthuzattal történő szellőztetéssel ez elkerülhető, sőt, akár automata szellőztetőrendszerek mellett is letehetjük a voksot.

A műanyag ablakcsere a legjobb döntés annak érdekében, hogy kellemes legyen az otthon tartózkodás, és esztétikailag is a korábbinál szebb eredményt kaphassunk. Nem mehetünk el az energiatakarékosság és a modernizálás ingatlan értékét növelő jellege mellett sem, mely további pozitívumnak számít.